دریافت کاتالوگ

غذای آلوده عامل میلیونها مرگ و میر

0 ۲۸ تیر ماه ۱۳۹۵

طبق آمار، در اثر مصرف غذاهای آلوده به باکتری های بیماری زا، سالانه حدود ۴۸میلیون نفر بیمار و ۱۲۸هزار نفر در بیمارستان بستری می شوند و ۳هزار نفر جانشان را از دست می دهند. بیشتر این افراد می دانند برای پیشگیری از ابتلا به بیماری ها باید مواد غذایی با منشأ حیوانی را با دقت مصرف کنند اما بسیاری از این موضوع که میوه و سبزی تازه هم می توانند علت شیوع مسمومیت های غذایی باشند، بی اطلاع اند و روش صحیح شستشوی آنها را نمی دانند. میوه و سبزی ها هنگام رشد در مزرعه ممکن است با حیوانات، مواد خطرناک موجود در آب و خاک و بهداشت نامناسب کارگران و کشاورزان آلوده شوند. انتقال این محصولات بعد از برداشت نیز خطر آلودگی را افزایش می دهد. آلودگی می تواند بعد از خرید محصول و هنگام تهیه غذا و با نگهداری نامناسب هم اتفاق بیفتد بنابراین متخصصان این سازمان توصیه می کنند میوه ها و سبزی هایی که له یا خرا

0 ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۴

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، یک خانواده خاص از باکتری ها، پروبیوتیک (Probiotics) نام دارند. این باکتری ها در حین فرآیند هضم زنده می مانند و برای سلامتی بسیار مفید هستند. این باکتری ها سبب جلوگیری از انواع عفونت می شوند و با تقویت سیستم ایمنی بدن و سلامت دستگاه گوارش، سلامتی را تضمین می کنند. تحقیقات دیگری نشان می دهد که این باکتری ها به سوزاندن چربی کمک می کنند و با کاهش مقاومت بدن نسبت به انسولین، در پیشگیری از بیماری دیابت موثر هستند. درمان روده تحریک پذیر، اسهال های عفونی، برخی از بیماری های پوستی و افزایش بهداشت دهان و دندان از دیگر فواید این باکتری ها هستند.

0 ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۴

کنگره‌ای که بخشی از مباحث آن به مصرف «آنتی بیوتیک» و مقاومت نسبت به آن اختصاص دارد. مقوله‌ای که حال به بحرانی در حوزه درمان جهان و کشور ما تبدیل شده است. چنانکه براساس تحقیقات جهانی مقاومت آنتی‌بیوتیکی طی ۱۵ سال دیگر تا ۱۰۰ درصد افزایش می‌یابد و پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰ هزینه مقاومت میکروبها در برابر آنتی‌بیوتیک، از دست دادن جان ۳۰۰ میلیون نفر و یکصدهزار میلیارد دلار باشد. این درحالی است که ایران یکی از کشورهای پرمصرف آنتی بیوتیک در دنیا شناخته می‌شود، به گونه‌ای که آمارهای بین المللی نشان می‌دهد مصرف این دارو‌ها ۱۶ برابر استاندارد جهانی و تقریبا به اندازه مصرف قاره اروپاست و از نظر مصرف خودسرانه، این گروه دارویی در جایگاه دوم جهان قرار دارد.

0 ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۴

شرکت مسمر چندی پیش تصمیم به ایجاد یک وب سایت جهت معرفی محصولات شرکت و همین طور تیم مسمر گرفت و در پی این اقدام طراحی و اجرای وب سایت را به گروه رنگین کمان سپهر مندا سپرد. در این وب سایت اهتمام ما بر آن است که به معرفی کامل شرکت مسمر و معرفی کامل محصولات هایژن بپردازیم. این وب سایت با بهره گیری از آخرین متد های ایجاد وب سایت طراحی و پیاده سازی شده است.